Šetrné k užívateľovi aj k prírode. Zdravé podlahy EGGER Home pre váš nový domov

03.04.2023

Ekologické produkty a zdravé podlahy, ktoré nerobia kompromisy v štýle a výkone, sú žiadané v celom odvetví podlahových krytín. Laminátová podlaha EGGER Home je vyvinutá z trvalo udržateľných materiálov. Preto ponúka ideálne riešenie pre obytné, ale aj komerčné priestory.
Nech sa stane čokoľvek, naše laminátové podlahy novej generácie sú vyrobené pre spokojný, vzrušujúci a hlavne dlhý a šťastný život. O tom, že laminátové podlahy už nie sú ako predtým, sme písali nedávno – v článku ako sa naše laminátové podlahy zmenili? Poďme si postupne predstaviť, prečo sú naše ekologické podlahy tak obľúbené.
Vedeli ste, že EGGER laminátové podlahy sú z 86% vyrobené z obnoviteľných surovín? Používame v nevídanej miere zvyšky z pilárskej výroby a drevo z udržateľného lesného hospodárstva.

Vysoký komfort, zdravé podlahy doma, nízka uhlíková stopa

Tým podporujeme zachovanie dreva ako pôvodného zdroja. Náš prístup je trvalo udržateľný, uprednostňujeme spracovanie dreva z certifikovaných lesov. Všetko nakupované drevo je monitorované prísnym kontrolným procesom v rámci EU TimberReg a iných systémov certifikácie lesov.

Dobrý pocit z podlahy suvisí s jej používaním, ale aj vedomím, že jej výroba prebieha ekologicky a šetrnejšie ako pri niektorých iných výrobkoch. Materiál používaný pri výrobe našich podlahových krytín v sérii Laminát viaže viac Oxidu uhličitého, ako sa následne uvoľní počas spracovania a prepravy podlahy k vám domov.

V celkovom súčte tak podlaha znižuje zaťaženie CO2 a disponuje nízkou uhlíkovou stopou len niečo málo vyše šesť kilogramov na meter štvorcový. Pre predstavu – vo vyspelých zemiach sa podľa štúdie z roku 2018 emisie spojené len s jedlom počítajú na približne 5 až 9 kilogramov na osobu za deň. K zodpovednému životnému štýlu patria okrem kvalitnej a vyváženej stravy, uvedomelého nákupného správania aj zdravé podlahy, akými sú naše lamináty.

Pre kontrolovaný udržateľný dodávateľský reťazec využívame:

Forest Stewardship Council (FSC®)
Program na podporu systémov certifikácie lesov (PEFC)

Dodržiavanie smerníc sledujeme prostredníctvom takzvanej spätnej integrácie. To znamená, že stále viac získavame drevo prostredníctvom našich vlastných drevoskupujúcich a lesníckych spoločností, čo nám umožňuje vystopovať pôvod dreva až po stojaci strom.


Naša podlaha EGGER Home Laminát:

 • Viaže viac CO2, ako sa uvoľní počas jej spracovania a prepravy
 • nízku uhlíkovú stopu -6,01 kg CO2/m2
 • Uhlík obsiahnutý v dreve hotových produktov zostáva uložený počas dlhšej doby
 • Zlepšuje ekologickú rovnováhu domu

Na aké výhody sa môžete tešiť s našimi podlahami?

 • Mimoriadne odolný a vysoko kvalitný materiál
 • Univerzálny vo všetkých priestoroch, obytných či komerčných
 • Aqua+ laminát je vhodný aj do vlhkého prostredia
 • Široký výber dekorov so vzhľadom dlažby, dreva, betónu
 • Vysoká kvalita pre domácnosť vďaka antistatickej technológii
 • Prírodné látky, ktoré zaisťujú zdravú klímu domova – mimoriadne zdravé podlahy
 • Jednoduchá inštalácia vďaka patentovanému zaklapávaciemu systému so zámkovými spojmi

More From Wood je princípom spoločnosti EGGER od jej založenia v roku 1961, odkedy vyrába produkty pre komerčné a rezidenčné projekty v nábytkárskom, interiérovom, stavebnom a podlahovom priemysle s využitím obnoviteľných zdrojov prírody.

Naše produkty majú ukazovatele environmentálneho správania, vďaka ktorým sme my, a teda aj vy, transparentnejší. Naše kolekcie sú zdravé podlahy – pre vás aj pre lesné hospodárstvo.

>> NÁJSŤ PREDAJCU EGGER HOME

Drevo na pohľad aj dotyk. Ekologické zdravé podlahy sú príjemné

Zbohom chladným dlaždiciam. Spoznajte plávajúce podlahy rady Laminát, ktorá je jednou z najobľúbenejších podlahových krytín u nás. Rovnako je jednou z najuniverzálenjších podláh. Táto krytina vám, na rozdiel od dlažby, ponúkne teplejší zážitok. Čo môže byť lepšie, ako si zachovať dekor dlažby v laminátovej podlahe? Získať to dobré z dekoru, ale nemusieť v zime zaživať chlad vo vlastnej kúpeľni alebo predsieni?

Vďaka širokej škále autentických dekorov vám dáva možnosť vytvoriť vo vašom dome dokonalý dizajn, presne podľa vašich predstáv a prianí. S využitím špeciálnej technológie Aqua+ je ideálna táto podlaha do kúpeľne, kuchyne, chodieb či predsiení.

Profesionálny lesnícky tím spoločnosti EGGER sa venuje trvalo udržateľnému získavaniu dreva. Ročne získavame viac ako 400 000 ton dreva, takže je životne dôležité chrániť cenný zdroj dreva.

Pracujeme iba s lesmi akreditovanými FSC® a PEFC, ktoré sú obhospodarované podľa najvyšších environmentálnych, sociálnych a ekonomických štandardov. Práve preto do množstva domovov po celom svete každý rok prinášame zdravé podlahy pre komfortný a spokojný život.